Het biobased polyethyleen dat op de markt wordt gebracht onder Braskem’s merknaam I’m greenâ„¢, wordt gemaakt via de dehydratie van ethanol uit suikerriet. Deze duurzaam gewonnen, hernieuwbare grondstof vervangt traditionele op aardolie gebaseerde grondstoffen. Hiermee wordt de CO2-voetafdruk van kunststofproductie drastisch verminderd.
I’m green biobased polyethyleen wordt toegepast in verschillende producten, waaronder voedsel- en drankverpakkingen, producten voor persoonlijke en huishoudelijke verzorging, speelgoed, huishoudelijke artikelen en plastic zakken. Net als regulier polyethyleen kan het mechanisch of chemisch worden gerecycled.
“De samenwerking met SCG Chemicals draagt bij aan onze belofte om tegen 2030 één miljoen ton groene producten te produceren”, zegt Roberto Bischoff, CEO van Braskem.
De samenwerking tussen Braskem en SCGC is onder voorbehoud van goedkeuring van de mededingingsautoriteit en een definitieve investeringsbeslissing door de partners.
Kijk voor meer informatie op de website van Braskem
Beeld: Braskem